Kontakt

Tereny rekreacyjne Puszczy Zielonki

Puszcza Zielonka to obszar chroniony położony na północny wschód od Poznania, na terenie gmin Czerwonak, Kiszkowo, Murowana Goślina, Pobiedziska i Skoki. Zajmuje powierzchnię ponad 12 000 hektarów, z czego aż 80% to tereny leśne. To jeden z największych i najbliższych naturze kompleksów leśnych środkowej Wielkopolski, charakteryzujący się dużymi wartościami przyrodniczymi, krajobrazowymi oraz naukowo-dydaktycznymi.

Puszcza Zielonka to miejsce, w którym można w pełni cieszyć się pięknem natury i odpocząć od codziennych zgiełków. W parku znajdują się liczne szlaki turystyczne, idealne do pieszych wędrówek i rowerowych wycieczek, prowadzące przez malownicze krajobrazy, przepiękne lasy, wzdłuż rzek i jezior. Dzięki temu, że obszar ten jest praktycznie w całości pokryty lasami, zachęca on do aktywności fizycznej i rekreacyjnej na świeżym powietrzu.

W parku występuje bogata fauna i flora. To miejsce, w którym można zobaczyć dzikie zwierzęta, takie jak sarny, dziki, jelenie, lisy, borsuki czy wilki. Obszar ten jest także domem dla wielu rzadkich i chronionych gatunków roślin, takich jak żywiec dziewięciolistny, kłoć wiechowata, lilia złotogłów, wawrzynek wilczełyko, brekina, kruszczyk szerokolistny i wiele innych.

Puszcza Zielonka to także miejsce, w którym można zobaczyć wiele zabytków oraz śladów dawnych osad. W samym parku znajduje się Arboretum Akademii Rolniczej w Zielonce oraz pięć rezerwatów przyrody: Klasztorne Modrzewie koło Dąbrówki Kościelnej, Las Mieszany w Nadleśnictwie Łopuchówko, Żywiec Dziewięciolistny, Jezioro Czarne i Jezioro Pławno. W okolicy znajdują się również liczne kościoły drewniane oraz wiele śladów dawnych osad.

W związku z powyższym, jeśli lubisz naturę i chcesz odpocząć od codzienności, Puszcza Zielonka to idealne miejsce dla Ciebie. Zachęcamy do odwiedzenia tego malowniczego obszaru chronionego, który z pewnością dostarczy wiele niezapomnianych wrażeń.

Aktualności

Waldemar Dubert

tel. 512 757 220
waldemardubert@ekolopuchowo.pl

Dobromił Bugajny

tel. 502 758 378
dobromil@ekolopuchowo.pl


Godziny otwarcia
pon. – pt. 9:00 – 16.00

Adres biura i dane spółki
ul. Błażeja 6B/18, 61-608
Poznań

Otrzymaj ofertę